E diel, 24/01/2021, 18:47
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 49-60
Faqet: «- 1 2 3 4 5 6 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
Po ndij' dhimbt' që më molisin
Me shpatën e lodhjes , plogështisë
E dy syvet qe shikimin ngrisin
Lart epitafit , varrit të lumnisë ...
Poezi Islame | Views: 544 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Me emrin e Zotit këto fjalë po nisë
Fjalë që po më vrasin n'shpirtë të djalërisë
Fjalë që burojnë nga zemra e jo nga fytyra
E shtrembët , e rreme , e lyme me ngjyra ...
Poezi Islame | Views: 381 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

O yj' , hanë e diell që më ndrini
Sytë edhe fytyrën edhe gjithqka shihni
Porse shpirti im , i errët ka mbetun
I vetëm , i lanun , është duke u tretun...
Poezi Islame | Views: 624 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Sa qetë e ters më ndillni zogj
Mbi pullaz tek qëndroni edhe të heshtur
Pa frymë më lat mordja u raftë
ç'lajm më sillni apo ini veq mite ...
Poezi Islame | Views: 405 | Added by: shpend-xhelili | Date: 12/07/2010 | Comments (0)

Për ty të pashpirtë me shpirta plot
Pa gjak në vena , pa sy , pa lot
Pa frymë frymon e vdes mbi dhe
Kur të harrojnë e njerëz s'ke  ...
Poezi Islame | Views: 361 | Added by: shpend-xhelili | Date: 11/07/2010 | Comments (0)

Sa mirë e ngadalë me oshëtimë bie
I lehtë , i begatë ashtu si i ka hije
Përmbi dhe , nën dhe kudo që arrinë
Sjell shum begati dhe gjith mirësinë  ...
Poezi Islame | Views: 509 | Added by: shpend-xhelili | Date: 11/07/2010 | Comments (1)

A thua e di bota e njerëzia
Për Muhammedin dhe fjalët e tija
Për urtësitë që na ka lanun
Kurr mos mbetshin pa u thanun   ...
Poezi Islame | Views: 505 | Added by: shpend-xhelili | Date: 11/07/2010 | Comments (0)

Nuk kam pasuri, pallate e para
Jam ky që më shihni, ju që më njihni
Po më i lumtur do isha sikur të mos kem asgjë
E të ndihem që kam q’do gjë...
Poezi Islame | Views: 528 | Added by: shpend-xhelili | Date: 05/07/2010 | Comments (0)

Di të shkruaj shum e të them pak
Mundohem me brishtësinë e fjalëve të mia
Ta shpreh fuqinë e buzëqeshjes tënde
E gjithë ajo që bluhet në kokën time...
Poezi Islame | Views: 506 | Added by: shpend-xhelili | Date: 04/07/2010 | Comments (0)

Mjerë për ju që ju lindi nana dhe jetoni
Dhe mjerë për ju që lindni fëmij' e i gëzoni
Lëvizeni e lëvizni deri sa frymoni përmbi dhe
E nuk e dini q'ju shtyu në lëvizje dhe pse? ...
Poezi Islame | Views: 474 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Sa arsye vrava përgjigjen ta gjej
Po ajo më shfaqet nga do që vërej
E qartë porsi loti që buron ngadalë
Më mbyti të keqen e më la pa fjalë ...
Poezi Islame | Views: 596 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Në vrapin tërbues
të rinisë së gjallë
Ku gufojnë zemërat edhe syt në ballë
Ku qan' edhe qeshin edhe shum fjalë thonë  ...
Poezi Islame | Views: 447 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021