E diel, 24/01/2021, 20:57
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 37-48
Faqet: «- 1 2 3 4 5 6 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
O Zot
Më zgjidh nga prangat e krenarisë
E nga syzet e verbërisë
Dritën Tande ta jetoj
Edhe Ty të falenderoj  ...
Poezi Islame | Views: 825 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Disa fjalë nga zemëra sot po nxjerr
Se më plasi e shkreta veq gjëmon
Po nxjerr fjalët zemërën që lirojnë
Zgjidhin shpirtin nga prangat që varrojnë   ...
Poezi Islame | Views: 1171 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Leckave të veshuna që tokën puthisin
Rrjedhin ujët e mbledhun mbi supet e ngrysun
Rrjedh dhe lot i derdhun nga syni molisun
Po lag kambët e vakëta mbi gishtat e t'kurrun  ...
Poezi Islame | Views: 338 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Do mure të nalta po ngriten
Lart qiellës pa yjë, e pa hanë
Padijes ndal për ti thanë
Po ajo me vrap fluturon  ...
Poezi Islame | Views: 385 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Himni im
Mas hijeve të shtrembëta
Po mshefi zemërën e shqetësume
Që frikën i ka dritës  ...
Poezi Islame | Views: 365 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Sfondeve t'shfrenuem do zana ndigjoj
Që po m'lan t'kureshtun , e nuk i kuptoj
Që po m'lan të zgjuem , tan natën pa gjum
Sa herë i ndigjoj , i dua më shum  ...
Poezi Islame | Views: 412 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Dielli me ngadal po fshihet
Errësira mbi ne po ngrihet
Me qirinj qenka plagosur
Ditën tonë e ka varrosur  ...
Poezi Islame | Views: 534 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Dielli me ngadal po fshihet
Errësira mbi ne po ngrihet
Me qirinj qenka plagosur
Ditën tonë e ka varrosur  ...
Poezi Islame | Views: 561 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (1)

Han' e vjetër u plotësue
Kodra , brigje ka ndrique
Ka ndriqu dhe shpirtin tim
Në të bardhin , t'mirin agim  ...
Poezi Islame | Views: 395 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

01794_creamysky_1440x900.jpg Islam, Wallpaper, Desktop, Hintergrundbild, Allah image by islamforum Gjethet dalëngadalë po bien
Vjeshta lehtë na përshëndetë
Ma e bukur se q'do herë
Na hap zemërën shum të gjerë ...
Poezi Islame | Views: 412 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Shfaqeni o ju njerëz ate ç'e ruanit
Në zemërat tueja me plot fanati
Shfaqeni dashunin ndaj simboleve te vdekuna
Shfaqeni si shfaqet në paqi njerëzi ...
Poezi Islame | Views: 408 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Të vdes pres e jo të mbes
T'i harroj të ligat që mu ban ves
T'i harroj si harrohen dej sa s'më kujtohen
Në varrin e lumnuem ku tretem, thërmohem ...
Poezi Islame | Views: 707 | Added by: shpend-xhelili | Date: 23/07/2010 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021