E diel, 20/10/2019, 03:51
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Padija shtegëton
Padija shtegëton
 
 
Do mure të nalta po ngriten
Lart qiellës pa yjë, e pa hanë
Padijes ndal për ti thanë
Po ajo me vrap fluturon

Ushqehet mirë dhe shtegëton
Nga q'do vend ku kam huti
Më sjell ende paqartësi
Me djers morra ca dinarë

Gërshërë me ble në pazarë
Krahëve të saj trup t'u bie
Ti pres , t'i shkurtoj si i ka hije
Fluturimin t'ua ndaloj
Edhe mendjen ta qetësoj...

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 313 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019