E hënë, 17/06/2019, 22:30
Eselamu alejkum Guest
Menya
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Libri i vizitorëve [ Shto artikull ]

Name *:
Emocionet
Code *:

Pages: 1 2 3 ... 18 19
1-10 of 181 messages displayed
0   Spam
181. hasan berisha   (09/07/2014 22:09)
Eselamualejkum vella musliman.All-llahu te shperbleft me xhehnetin firdevs.vella musliman e kam me e komentue ne menyr te sinqert nje enderr shum e mocionuese qe e kam par si vijon:disi e kisha mar nje rrug e cila shpie ne pyll(mal)me disa shok te mi ,keshtuqe nderkoh shoket e mi u ndan nga une jo per ndonje problem por rastesisht ,dhe mbeta vetem ne pyll nder duke ecur une hasa ne nje lis(dru)ku trungu(trupi)i tij ishte i pergjysmuar ndersa ne mes te trupit kishte zjarr mirpo sa her qe un e fut ne zjarr ai zjarri u shnderrojke ne mjalt e cila kishte ngjyr te gjelbert,mandej u largova nga lai lis dhe duke ecur i takova shoket e mi afer nje lumi te cilet ishin duke ardhur ne drejtim timin,dhe fillova me iu tregue per ngjarjen qe me ndodhi ne pyll,ky tregim u shnderrue ne leximin e kuranit nga une pra lexojsha kuran duke qar me ze te lart dhe leximi ishte emocionues subhana'allah.

0   Spam
180. tina   (10/10/2012 15:46)
selam alejkum ,une jam nje besimtare qe 3 vite falem ,vazhdimisht e kam thene duane e shirkut ,por me ka ndoshur nje dite qe me ka ardhur nje mendim se le te mendojne njerezit rruges duke ecur se un jam me djallin ,she me ka shkuar mendja per mbylljen e syrit si simbol i tyre ,kur kam ardhur ne shtepi nuk kam verejtur se kam bere diqka si ajo por tash pas nje viti me eshte kujtuar ai moment dhe tash po me duket sikur kam bere shirk edhe pse nuk po me kujtohet se a e kam mbyllur syrin apo jo si tia bej qe te bindem se nuk kam bere shirk duke e ditur qe ai qe ben lutjen e shirkut eshte i mbrojtur?

0   Spam
179. Amir   (01/08/2012 02:15)
Komandant , Princ

0   Spam
178. JASIN   (11/12/2011 04:35)
a mundet me mtregu cfar domethenje ka dhe a esht emer muslimansh TUANA.

0   Spam
177. rejhan rexhepi   (23/11/2011 00:22)
selam alejkum we rahmetullahi we berekat hu te gjithve myslimanve ne bote ane e mbare
ju lutem te gjith vllezerve dhe motrave qe nese dikush nga ju din ndonje rukjegji ne gjermani simbas kuranit dhe sunetit te pejgaberit alejhi selam qe te ma dergoni numrin ne kete e-mail urgjentisht somertime@hotmail.de
ALLAHU na ruajt nag te keqijat e kesaj dunjaje dhe ahiretit
es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatehu

0   Spam
176. Rrezja   (15/07/2011 21:55)
Selamu alejkum hoxh i nderuar !
E kam nje lidhje shum te mir te dy jemi te udhezuar te rruga e Allahut
por a e kemi gjynah se nuk e dijn prinderit e mi gati 3 vite jemi ne lidhje dhe nganjeher them mos ti tregoj familjes sepse esht shum xheloz nuk me len te shkoj askund pa e mar lejen e tij hidherohet shum nganjeher lodhem dhe deshprohem shum nganjeher jam e penduar per ket lidhje por nuk e dij a esht ky ngacmim i shejtanit apo si qëndron puna? Më kshilloni si tja bej ngase un dua ta kem nje burr qe me kupton ka besim ne mua edhe po te dilja pa lejen e tij mos me u hidhru me mua Allahi ju shperbleft me Xhennet

0   Spam
175. Tony   (15/07/2011 21:36)
Besa - qitja vllaznin ose naj kusheri le tja thejn hunt pastaj ai ste le rahat :D vallahi e ke te lejuar sipas fes nese te nguc naj djal me i kallzu babes ose vllaut ''kujdestarit tend'' pastaj aiii ia then hunt ati idioti, nese ske as bab,vlla,axhe, ateher policia per kete pun jan dhe menxi presin vallahi!

0   Spam
174. diniii   (13/07/2011 11:27)
Hoxha Abu Hakeem nuk eshte ktu pari kerkoni pergjigjet tuaja ne hoxhallar tjerë selam!

0   Spam
173. bekim memedi [bekim]   (10/07/2011 16:30)
eselamu alejkum

selamu alejkum we rahmetullah we berekatuh nje keshill per te gjith e keshilloj duke e keshilluar veten te sillemi mir me bashkshorten-tet edhe perse nuk sillen ato mir me ne behu te durimtar allahu i do dirimtaret falu lutu allahu i di punet e secilit person qe e ka krijuar ne kete bot allahu e jep vlersimin allahu e sprovon njeriun a njeriu nuk mundet me e sprovuar njeriun me saber (durim) te behemi na shkak tar qe ato te kthuhen ne rugen e drejt dhe te vedishme allahu na dasht durim dhe shpres per permesimin e vetvetes familjes komshive dhe mbar njerzimit neper bot kudo qe te jen muslimanet allahume ami

0   Spam
172. hava   (02/07/2011 20:53)
selam alejke jam hava aka mundesi mema dhan nje pergjegjje se jam duke pritur pergjegjjen un fala pes koo namaz ju lutem meme dhan nje pergjegjje per pytjen time ju lutem shummmmmmmm esalam alejkum


Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019