E premte, 22/09/2023, 09:35
Eselamu alejkum Guest
Menya
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Libri i vizitorëve [ Shto artikull ]

Name *:
Emocionet
Code *:

Pages: «- 1 2 3 4 5 ... 18 19
21-30 of 181 messages displayed
161. Abu Hakeem   (27/05/2011 20:25)
0  
Alejkum Selam Naser - Fjala Zot d.m.th Krijues Al-Halak vetem Allahu e meriton te quhet Zot, njerezit qe i permendet me emer mund ti quani ZOTRI dy shkronjat e fundit RI duhet ti shtohen sepse Arabisht SEIDN d.m.th Zotëri shum e perdorin kete fjal wAllahu alem.

160. Naser Sahiti   (27/05/2011 20:23)
0  
selam aejkum hoxh a lejohet me quajt najkan Zot siq thon zoti rama,zoti basha,zoti filani... a lejohet kjo???

159. Abu Hakeem   (27/05/2011 20:16)
0  
Alejkum Selam Berat - Nuk e ke haram me punu ne polici nese nuk te behet penges per praktikimin e fes, kriminalistika eshte e preferuar te miresh me te sepse policia duhet te jetë para kriminelit ne qdo aspekt, ju do te keni pune me studimin e te vdekurve e shum gjera tjera, nuk eshte e ndaluar InshAllah eshte e lejuar nese nuk eshte penges per praktikimin e fes,Allahu ua lehtesoft.

158. BeraT...   (26/05/2011 15:19)
0  
Es selam alejkum .Allahu ju shperbleft per ket mund qe e beni,dashta me bo ni pytje tash kismet do ta zgjedhi drejtimin e jetes ta vendos qa do bej , me pelqen kriminlisitka qe esht deg e juridikut po me te mund te punoj ne polici , a e kam haram nese e regjistroj ket drjetim ,dhe te punoj si polic,a na lejon feja jon kete ,pres pergjegjen tuaj

157. Abu Hakeem   (21/05/2011 14:54)
0  
besimtare - Allahu s.v.t qdo smundje (dert) qe e ka kriju ia ka kriju edhe ilaqin. Nese keni shku te hoxha me be rukje shkoni prap mos i ndalni terapit dhe kerkojeni nje psikiater Musliman qe eshte fetar, bisedoni me te eshte shum mire, Rukjen vazhdojeni mos e leni, namazin faleni me ndihmen e dikujt afer dhe Kur'an degjoni sa me shum edhe pse nuk ju lejon nefsi, bisdoni me bashkshortin e le te bej saber e ta ket frik Allahun le t'ju gjindet edhe ne sprova, mbeshtetjuni Allahut, beni sa me shum dhikr (tespih) sidomos dhikrin e sabahut dhe te akshamit, kendoni Sure te veqanta si: El-Bekare,Ali-Imran,ilhaz,felek,nass... Allahu ju ndihmoft ne kete sprov.Amin!

156. Abu Hakeem   (21/05/2011 14:42)
0  
LANDA - Alejkum Selam, Allahu ju begatoft me femije, nuk keni hy ne gjunah qe keni qajt per te. Allahu nese ne dynja nuk ju jep femije do te keni ne ahiret (xhennet) inshAllah!
Ju merni sebepet, beni shum istikfar sidomos ne pjesen e 3-te te nates, kerkojeni sebepin me ndihmen e Allahut s.v.t, Allahu nese ka vendos me ju fal femije ska kush qe e ndalon.

155. landa   (16/05/2011 13:01)
0  
Selam lejkum hogj i nderuar zoti ju meshiroft dhe ju ndriqoft rrugen e gjenetit ju falernderoj qe ma kthyet pergjegjjen sepse jam ban marak.jo un ne asnje menyr nuk baj kontrolla te mjeki gjithmon te mjeke edhe analizat gjithashtu i baj te femrat ndersa orbetimi me ka ardh nga all-allahi gjeleshan e hu sepse un nuk kam deshiru qe ta orbetoj at femi mirpo aj vet nuk asht gjvillu dote thot ka vdek ne bark edhe shum jam merzit edhe kam qajt shum ne ato momente etashti i kerkoj falje allahut qe kam qajt aq shum edhe kjo breng me brengos shum qe jam merzit ndonje her tham qe mdoshta kam hy ne gjyhna qe jam merzit aq shum e per ket arsyje spo jes shtatzan mirpo me ndodh nganje her qe merzitna edhe prap qaj me tregoni a ekam shum gjyhna me qajt per at femi ALLAHU JU SHPERBLEFT

154. besimtare   (15/05/2011 20:58)
0  
selam alejkum abu hakeem un kam qen te nji hoxh edhe aji bente sherim me rukje kam henger qytek kam vjell kam nxjer gjak nga hundet mi ka shpuar gishtat me tha se i kam 10 xhin kam pij 3 muj vaj ulliri kam henger mjalt edhe nji uj kam pij friga mu largu mirpo un kam tentu pervetvrasje kur filloj te falem un humbem krejt me duket sikur do te vdes nuk munt ti them duat me meren ment dhe humbi vetdijen nuk dij qka te bej prej terapis mu ken hek mendimet e kqija po un nuk jam rahat se pse nuk mundet te ndegjoj lexim kurani krejt qka esht prej fes e shoh veten se un nuk kam qen keshtu kohve te fundit gati 1 vjet jam shum keq dhe jeta me shkon ka e keqja me bashkshortin jam ndar se e tan familja me thojn nuk je ne regull pi terapij se je me nervat un nuk kam nervoz te zijem me njerzit un kam problem me vetveten ju faleminderit

153. Dorentina   (15/05/2011 09:41)
0  
Vella, por nese e ve shamin atehere duhet ta le shkollen sepse e kam parë si kanë vepruar edhe me te tjerat.Unë nuk e kam edhe per familje por shkolla me brengos se skam deshirë të mbes e pashkolluar.

Të falenderoj per kohen tuaj.
Allahu ju shperbleft.


152. Abu Hakeem   (15/05/2011 04:04)
0  
Motra Muslimane dhe LANDA -
Alejkum Selam, Nese keni mundesi me shku te nje mjekje mos me shku te nje mjek ne kontroll eshte shum ma mire po nese nuk keni mundesi ateher ka inshAllah leshime, Nuk e keni kuptu mire pergjigjen, kam thene: Mos shkoni te ata mjek qe bejn fekondim artificial apo jo me fare te burrit tuaj vetem me ua dhuru nje femije, e as te ato magjistare apo falltore (keto jane kerkime haram). Ju shkoni neper mjek por vetem te kontrolloheni a jeni ne gjendje te keni prap femije por jo femije te huaj. ABORTI eshte i ndaluar, Per kete ju thash te kerkoni falje te krijuesi sepse Ai me te vertet fale e meshiron shum.
Kërkojeni ilaqin por jo haram.

Dorentina - alejkum selam, Asesi nuk guxon me ra ne depresion, moter mos te jet penges familja dhe shkolla per shamin, nuk ka hatri i babes me hy ne XHENNET e as hatri i profesorit, tek e fundit ne dynja jemi 80,90 vite a do ti kemi jetes, pse ta leme jeten e perjetshme vetem per 70,90 vite?
Beni dua te Allahu fuqiplote e mbeshtetjuni Allahu, vnojeni shamin e mos e pyetni aske se vertet shamia eshte mburoja e Muslimanes.Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023