E hënë, 24/06/2024, 17:01
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 1-12
Faqet: 1 2 3 ... 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
Pse ndahesh mik në k'të ditë me re ?
Pse dhe një vit ti s'rri me ne ?
Pse të pikëlluar gjith po na le ?
Ardhsh me të mira ashtu si je !...
Poezi Islame | Views: 994 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Qanje , qanje këtë ditë
Të gjith ju 5'e keni pritë
Të bashkuar gjith sa jeni
Ngrihuni të gjith e eni...
Poezi Islame | Views: 876 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Numëroj
Ditët ikin me seëabe e une kotem
Allah më zgjero gjoksin edhe sytë m'i hap
Më zgjo nga kllapia e përtacia
Se netë si këto kam për ti kajt mallë...
Poezi Islame | Views: 773 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Të shtrira e ngrira fytyrat e d'lira
Në netët e mira kuptojnë q'është mëshira
Në netët e fundme të të madhit muej
Të afërm jan vëllezërit e nuk jan të huej...
Poezi Islame | Views: 664 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Të ligat valigjeve plot pendim paloj
Në trenin e fundit për harresë dërgoj
E ditëve të bardha pritën u kam n'xanë
Ardhshin sa ma parë në këtë ramazan...
Poezi Islame | Views: 712 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Pasha Zotin e gjithësisë që asht i Gjallë
Që mi dha kambët dhe sytë që mbajë në ballë Ni natë asht sa njimij muej bashk të tanë
Që ban dritë sa yjet bashk me diell e hanë
Poezi Islame | Views: 871 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Nga të dhjetat të kërkojmë në të dhjetat
Në ty fshihen gjithë vendimet , të vërtetat
Cila je për ty e di veq I Madhi Zot
Do jesh nesër , ishe dje , apo je sot?
Poezi Islame | Views: 739 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Heshtni edhe heshtni edhe heshtni prap !
Ju zana që thirrni në t'liga me vrap
Ju zana të sh'thurun n'të liga që ftoni
Mordja ju varroftë nga mallkim i joni !...
Poezi Islame | Views: 751 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (0)

Mbi supe barra më rëndon
Ndërgjegja gjëmon si uzinë
E lakmia mi mbyt të dyja
E le në mua veq krenarinë...
Poezi Islame | Views: 787 | Added by: shpend-xhelili | Date: 01/09/2010 | Comments (1)

O yj' , hanë e diell që më ndrini
Sytë edhe fytyrën edhe gjithqka shihni
Porse shpirti im , i errët ka mbetun
I vetëm , i lanun , është duke u tretun...
Poezi Islame | Views: 2776 | Added by: shpend-xhelili | Date: 31/08/2010 | Comments (6)

Të vjen dita zemëra ime lumturohesh
Si fëmija katër vjeqe ti gëzohesh
Nëpër ditët e faljes tek shtegëton
Kallinjt' korri aq sa mundesh edhe don...
Poezi Islame | Views: 658 | Added by: shpend-xhelili | Date: 25/08/2010 | Comments (0)

Dita ditën e përcillka një nga një
Perëndimi muzgun sillka edhe më
Sofra u shtroka me g'zim plot e begati
Nata u ndezka me besim e mirësi...
Poezi Islame | Views: 669 | Added by: shpend-xhelili | Date: 25/08/2010 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024