E shtunë, 30/09/2023, 09:49
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i njëzetetetë -28-
Iftari 28
 

Qanje , qanje këtë ditë

Të gjith ju 5'e keni pritë

Të bashkuar gjith sa jeni

Ngrihuni të gjith e eni

Se ky muaj po mbaron

Ta përcjellim mikun tonë

Të duruar siq e pritm'

Sa i mirë qe e ditm'

Ma i mirë se e gjith jeta

Që na fshehë plot të vërteta

Përmbi qiell edhe më dhe

Ka qudira , si dijm' ne

Dhe në detin shum të gjerë

Shum të mira ka me vlerë

Mendja jonë qe si mendon

Nja ky muaj na shpalon

Zemërën përplot të kqija

Që më mirë mos t'i dija

Mi pastroi gjith ngadalë

Dhe ma ngrohi zemërën valë

Qanje qanje këtë ditë

Më të bardhën me plot dritë...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (01/09/2010)
Klikime: 840 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023