E shtunë, 30/09/2023, 09:30
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i nëntëmbëdhjetë -19-
Iftari 19
 
 

Dita ditën e përcillka një nga një

Perëndimi muzgun sillka edhe më

Sofra u shtroka me g'zim plot e begati

Nata u ndezka me besim e mirësi

F'tyra sh'ndritka porsi hana ma e mirë

Edhe sytë lotin e m'bakan me vështirë

Edhe jeta tjetër duket për qudi

Ma e bukur se përherë , sa hijeshi...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (25/08/2010)
Klikime: 639 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023