E shtunë, 30/09/2023, 09:42
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 2
Vizitorë: 2
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i njëzetenjë -21-
Iftari 21
 

Mbi supe barra më rëndon

Ndërgjegja gjëmon si uzinë

E lakmia mi mbyt të dyja

E le në mua veq krenarinë

Trotuaret lypsarë përplot

Haku i tyre qafën ma shtrëngon

E dora e dyshimt tek gjepi bie

Dhe tërhiqet pa arsye

Dielli po perëndon mengadalë

Po iftarë për ta nuk ka

Veq nënqmimin me durim e ngjyejnë

Zemrën e gjorë me besim e lyejnë...
 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (01/09/2010)
Klikime: 752 | Komentet: 1 | Ranguar: 4.0/1
Gjithsejt komente: 1
1 fetije farizi  
0
ALL-LLHU JU SHPER BLEFTE PER KETE POEZI KAQ TE BUKUR

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023