E shtunë, 30/09/2023, 11:37
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i njëzetë -20-
Iftari 20
 
 

Të vjen dita zemëra ime lumturohesh

Si fëmija katër vjeqe ti gëzohesh

Nëpër ditët e faljes tek shtegëton

Kallinjt' korri aq sa mundesh edhe don

Shiu raka me mëshirë mbi fytyrën time

Zemërën mbushka plot gjallëri edhe gëzime

Gjoksi hapet e ngushtohet me shpejt'si

Më pastroi e më mbushi mirësi

Zot i Drejti , i Buti e Përdëllimtari

I fundit , i Pari , Fisniku , Bujari

Shpirtin ma pastro në këtë natë të gjatë

Mua , mëkatarit , njeriut të ngratë...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (25/08/2010)
Klikime: 630 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023