E shtunë, 30/09/2023, 11:22
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i njëzetekatër -24-
Iftari 24
 

Pasha Zotin e gjithësisë që asht i Gjallë

Që mi dha kambët dhe sytë që mbajë në ballë

Ni natë asht sa njimij muej bashk të tanë

Që ban dritë sa yjet bashk me diell e hanë
 

Atë natë , kush di e pret në adhurim

Që nga muzgu zgjuar rri deri n'agim

Zemrën ngjallë nga kotje e randë e përtaci

Plot besim i nis duat nëpër gjithësi
 

Ah sa shpejt në gjithësi fluturojnë si zanat

Të sinqerta e të mira si i bajnë nanat

Zot Bujari e Fisniku na pranoftë

Nga e keqja që krijoi na shpëtoftë !

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (01/09/2010)
Klikime: 834 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023