E shtunë, 30/09/2023, 10:41
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 73-84
Faqet: «- 1 2 ... 5 6 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
Në qetësi e vetmi , brengat shpaloj vehtes
Dhe të shumta jan para të vërtetës
Fshihen , shtrembërohen , ndërrojnë shum fytyra
Shkrihen , treten , humbin e mbesin pa ngjyra ....
Poezi Islame | Views: 710 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

Thuaja këngës o shpirt e krenohu !
Me gjuhën e nënës thuaja edhe zgjohu !
Malet të gjëmojnë nga kushtrim i yti
Si jan than të parët thuaja për së dyti !   ...
Poezi Islame | Views: 488 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

Na mbyt hipokrizinë me besim O Zot !
Vdisna fjalët e kota , të mos i themi kot !
Mendjet edhe zemërat me dritë na i ndri !
Ta luftojmë të keqen me të mirë përmbi  ...
Poezi Islame | Views: 870 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (1)

[2.jpg] Në çastin që s'ecën toka u ngjyros
Frika e një populli u vra , u varros
Mbi varrin e saj një lule lulëzoi
Zëri i qëndresës lirë nga do jehoi ...
Poezi Islame | Views: 517 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

[1.jpg] Kush nga ju di të më thotë për yjet që bëjnë dritë
Sa lart duhet të ngjitem që ti arrijë
Se rrugën po marrë qiejve pa frigën e vdekjes
Më bren vetëm friga e inercionit nga pafuqia ime, e di  ...
Poezi Islame | Views: 508 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

[1.jpg] Më thirri një valë me zë të lartë
Dhe u zhyt , u humb në det
Herë e pashë si fjalë artë
Herë si lypës , herë si mbret 
...
Poezi Islame | Views: 603 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

[images.jpg] M'i bjer gjoksit me fuqi si malit, oj erë!
Më rrah pa mëshirë deri në vdekje përherë!
Ta di ç'do të thotë dhimbje që brenda të dhemb
Ta dridh një herë shpirtin me të, të keqen ta tremb! ...
Poezi Islame | Views: 693 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (1)

[11813.jpg] E tërheq zvarrë atë pak ndërgjegje
Të plagosur me tremijë fishek mëkatesh
Me fuqinë e fundit fort më shtrëngon
Po si duket duhet ti them lamtumirë  ...
Poezi Islame | Views: 509 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

[stone_wall.jpg] Më ndiqni nga pas t'ju tregoj fshehtësitë!
Do rrënoj para vetes muret që na ndanë
Se na plakën fare, na shtuan mërzitë
Më ndiqni nga pas tu tregoj ku janë! ...
Poezi Islame | Views: 543 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

Lexojeni , lexojeni ju që me sy shihni
Lexojeni të vërteten më mirë që ta njihni
Nuk ka gënjeshtra kur asgjë nuk thuhet
Lexojeni , mendojeni , punojeni se duhet ! ....
Poezi Islame | Views: 1471 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (13)

Hapi sytë se po lind dielli
Vetullave epua krenarinë përherë
Le të ta ket zili dhe qielli
Ty dhe zemërës shum të vlerë  ....
Poezi Islame | Views: 506 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

[2.jpg] Ngjeshja zemrës mirësinë
Përmbi ballë le të shkëlqejë
Nëpër botë shpure mërinë
Të mos dij si të të gjejë...
Poezi Islame | Views: 632 | Added by: shpend-xhelili | Date: 12/02/2010 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023