E premte, 18/10/2019, 05:31
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Rruga e jonë
Rruga e jonë
 
 
Na mbyt hipokrizinë me besim O Zot !
Vdisna fjalët e kota , të mos i themi kot !
Mendjet edhe zemërat me dritë na i ndri !
Ta luftojmë të keqen me të mirë përmbi
Nëpër botë të mirën ngado na e shpjerë !
Përmbi ne mëshirën e dërgo përherë !
Na mëso të t'njohim e të adhurojmë
Edhe pse s'të shohim gjith'herë të kujtojmë
Përmbi dhe ne patëm njerëz te nderuar
Na treguan rrugën Tënde të uruar
Profetët dërgove për ne si mëshirë
Zemërat na shërove me besim të mbirë
Lulëzoftë përmbi ky besim , bleroftë
Nëpër botë ngado , u shtriftë , u zgjeroftë
Fjala Jote ligj dhe timon i jetës
E ngujuar mirë brenda të vërtetës
Na qorton gjith'herë dhe na përgëzon
Për kohën që s'ndalet po me vrap kalon
Ndiqeni gjithmon këtë rrugë të vlerë
Se është shum e drejtë edhe shum e gjerë
Në të nuk lajthit veq kush është i mjerë
E kush do e ndjekë u gëzoftë përherë !

Argjend Xhelili

 

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 663 | Komentet: 1 | Ranguar: 4.5/2
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 sihana  
allahu ju sheperblefete mete mira pere kete foto shum te bukure

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019