E diel, 20/10/2019, 15:53
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Pa ndërgjegje
Pa ndërgjegje
 
[11813.jpg]
 
E tërheq zvarrë atë pak ndërgjegje
Të plagosur me tremijë fishek mëkatesh
Me fuqinë e fundit fort më shtrëngon
Po si duket duhet ti them lamtumirë

Si da ja bëj pa të, si ta frenoj egërsinë brenda meje?
Do më vras koha në ballafaqimin e parë me të
Vitet fshijnë gjurmët e fundit që lash mbi dhe
Ndërgjegja ime e plagosur eja, kam nevojë për ty...


Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 327 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019