E diel, 24/01/2021, 20:06
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 61-72
Faqet: «- 1 2 ... 4 5 6 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
Të pyes në një mijë gjuhë ty që di të flasësh
A ndalesh të mendosh dhe mendjen ta vrasësh
Të pyes , pres përgjgje për një mijë ndodhi
Më fol si të mundesh me ç'gjuhë di ti ...
Poezi Islame | Views: 424 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Q'do ditë dielli kur l'shon rrezet o Allah
Ditë e re filloftë për ne inshAllah
Gjith sa jemi në kamb ngrihemi mashAllah
Të adhurojmë në njëmijë ngjyra o Allah...
Poezi Islame | Views: 557 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Ngrihet kodrat lart në qiell edhe shkatërrohen
Zgjohen shpirtat gjith nga varret bashkë tubohen
Gjëmon suri në atë ditë me oshëtimë
Pyet veten gjithsecili për shpëtim ...
Poezi Islame | Views: 860 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Gjithëherë për Ty kur filloj të shkruaj
Aq e harroj vetin si njeri të huaj
Bota dhe gjith ç'ka në te e gjetiu
Më japin fuqi aq sa fryn veriu...
Poezi Islame | Views: 495 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Qiella , yjet shum fjalë thonë
Po ta dije o njeri
Do t'i doje si të donë
Gjith ç'ka ka në këtë gjithësi...
Poezi Islame | Views: 332 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Në tokën e dijes mendjen do varrosi
Me prangat e saj shpirtin do prangosi
Gjith jetën do jap nga ajo të marr
Nuk më ndal njeri veq guri mbi varr...
Poezi Islame | Views: 454 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Kur të del o njeri
Para syvet një i mjerë
Që ngre duart lart nga ti
Ti mendo vetëm një herë ...
Poezi Islame | Views: 787 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Sa çudi është o njeri
Ka fund bota ti e di
Dhe e kërkon atë përsëri
Gjith qka ndodh në këtë botë ...
Poezi Islame | Views: 470 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Kur i bie shiu tokës dalëngadalë
Në qetësi unë e shikoj dhe mbes pa fjalë
Ca nga toka atë e pi edhe bleron
Ca e mban ashtu mbi dhe nuk e kullon  ...
Poezi Islame | Views: 409 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Vdis o natë ja rro me nderë
E liga me të ligët tok gjithëherë
Të ndërtuan ty apo u ndërtuan
Nga ty e në ty të mjerë përfunduan ...
Poezi Islame | Views: 353 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Pse nga e majta fletët po marrë
E nuk i shoh me syt në ballë
Ku jam kështu me ktheni në varrë
Nuk e duroj sot këtë hallë...
Poezi Islame | Views: 459 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/06/2010 | Comments (0)

Natë e nata ha gjithqka
Edhe mendjelehtët ha
Diellin ha dhe dritn' e tij
Ha dhe mendje edhe sy ....
Poezi Islame | Views: 741 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/04/2010 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2021