E mërkurë, 03/06/2020, 18:31
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Me emrin e Zotit
Me emrin e Zotit
 
 
Gjithëherë për Ty kur filloj të shkruaj
Aq e harroj vetin si njeri të huaj
Bota dhe gjith ç'ka në te e gjetiu
Më japin fuqi aq sa fryn veriu
Më bëjnë si kala me mure të larta
Që u kan ba ballë luftërave të zjarrta
Me besim me mveshin porsi një ushtarë
Që niset në luftë me hapa të mbarë
Dhe ja them unë kangës me shum krenari
Për fenë edhe Zotin që nuk ka pos Tij
Për jetën e bukur që po e jetojmë
Me te Zotin tonë bukur adhurojmë
Në q'do cepë të saj , ngado që sodisim
Me emrin e Tij , veq të Tijin nisim
Me emrin e Tij ne nisim të hamë
Edhe punt' e mbara me këtë emër ndamë
Librin shum të vlerë që kokat na ndrinë
Me emrin e Zotit që krijoi mirësinë
Edhe grurin mbjellim me emrin e Tij
Me shpresë e besim në Një Perëndi
Gjithkah dhe gjithqka me emër të Zotit
Shkojmë edhe rrojmë deri në fund të motit...


Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/06/2010)
Klikime: 459 | Ranguar: 1.5/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020