E mërkurë, 03/06/2020, 18:01
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Lëmosha
Lëmosha
 
Kur të del o njeri
Para syvet një i mjerë
Që ngre duart lart nga ti
Ti mendo vetëm një herë
Se lëmosha mirë pastron
Shum mëkate , pasuri
Pengon sprovat dhe sëmundjet
Mbjell gëzim në varfëri
Begatinë e shtonë me vlerë
Dhe është hijë në atë ditë
Pra kujtoje dhe një herë
Deri sa të shohin sytë
Llogarinë e lehtëson
Nga e djathta mjaftë rëndon
Të ngre shkallët në xhennet
Të ndihmon kur mbetesh vet
Dhe në urën e siratit
Këmbët tua kur rrëshqasin
Të ndihmon ty o njeri
Kjo qindarkë a pasuri...
 
 
Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/06/2010)
Klikime: 755 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020