E mërkurë, 03/06/2020, 18:14
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Nata e tërbuar
Nata e tërbuar
 
 
Natë e nata ha gjithqka
Edhe mendjelehtët ha
Diellin ha dhe dritn' e tij
Ha dhe mendje edhe sy
Edhe turpin pa përtesë
Dashurinë ha me harresë
Edhe mendjen ha me gjum
Edhe ëndërrat hudh në lum
Gjith të mirat i ha nata
Nëse mbrojtjen ti se ke
Copë e grimë të ha si shpata
Ha e s'di për ty kush je
Për ushtarë nga ka plotë
Rronë e shkonë ngado që donë
Ngrinë e prenë ngado që venë
Natës natën sjellin prenë
Natën mbytë vetëm një dritë
Po ta shohësh ti vret sytë
Dritë e bardhë përmbi gjithqka
Zoti Madh këtë dritë ka...

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 693 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020