E mërkurë, 03/06/2020, 17:46
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Mizani
Mizani
 
 
Pse nga e majta fletët po marrë
E nuk i shoh me syt në ballë
Ku jam kështu me ktheni në varrë
Nuk e duroj sot këtë hallë
Ku jeni të bëra e të pa bëra
Ku jeni gjurmë ne gjunj e llëra
E ju buzëqeshje të mira ku jeni
Kam nevoj për ju , ju lutem eni
Ju lutem eni e më ndihmoni
Nga ana e djatht sot më rëndoni
Me aq fuqi sa në vete keni
Sot më ndihmoni nëse gjallë jeni
ç'keni që ngriteni o punë pa vlerë
Kush ju dërgoi te ky i mjerë
Që hallin vetit për hall s'ja di
Kthehuni , humbni nëpër gjithësi
Sa dëshmitarë të këqinj që gjeta
Që vijnë nga fshihet gjith e vërteta
Për mbrojtës s'kam veq punëve me nderë
Që i punova në jetë herë-herë
Po mos të ishte Mëshirë e Tij
Që mi ka dhënë këta dy sy
Do të më humbte thellë në humnerë
Nga ku s'do dilja për asnjëherë...

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/06/2010)
Klikime: 430 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020