E mërkurë, 03/06/2020, 17:59
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Robët e natës
Robët e natës
 
Vdis o natë ja rro me nderë
E liga me të ligët tok gjithëherë
Të ndërtuan ty apo u ndërtuan
Nga ty e në ty të mjerë përfunduan

Vdis ja rro si të ka hije
E ndritme pa dritë ku hana mbretënon
Edhe yjet ca sa për të thanë shihen
Sa me dëshmue që jan dhe njihen

Tjetër gja nga ty nuk vërehet
Po i qet shpirti më prehet
Në ty për t'u zgjue me të zbardhun
Nga plagët e diellit që nisi me ardhun

Vdis se më shkoi jeta duke pritun
Të bardhat dita që mi ke mbytun
Po gjakun përherë me gjak ta lanin
Veq zemërat e liga shpirtin gjallë ta mbanin...

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/06/2010)
Klikime: 321 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020