E premte, 22/09/2023, 08:55
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 13-24
Faqet: «- 1 2 3 4 ... 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
Edhe sa kohë oj nëna ime?
Më zgjon nga kllapit e kësaj bote
Edhe sa netë e sa agime?
Më ushqen dorë e jote...
Poezi Islame | Views: 680 | Added by: shpend-xhelili | Date: 25/08/2010 | Comments (0)

O ju që Zotit frikën shum i keni
Të lumtur e hidhëruar mes vete kur jeni
Në varfëni të lodhët me durim qëndroni
Porse të buzëqeshur shpirtin e dorëzoni...
Poezi Islame | Views: 701 | Added by: shpend-xhelili | Date: 25/08/2010 | Comments (1)

Sa malet dashunia rritet në zemërën time
Sa deti i thellë thellohem në ujët e besimit
Qiellës drejtoj duart e Kabes fytyrën
Lutjen Zotit të natës , ditës dhe agimit...
Poezi Islame | Views: 660 | Added by: shpend-xhelili | Date: 25/08/2010 | Comments (0)

Nga qielli , Kibla e duasë
Duartë ngrita me pendim
Mes ditëve të faljes që ka nda
Për të penduarit Zoti im...
Poezi Islame | Views: 663 | Added by: shpend-xhelili | Date: 25/08/2010 | Comments (0)

Më fal o Zot në këtë natë
Nga netët e flajes që ke nda
Për ate që lutje din me ba
Me pendim në shpirtë sa ka...
Poezi Islame | Views: 757 | Added by: shpend-xhelili | Date: 21/08/2010 | Comments (1)

Ma ndrij fytyrën o diell
Me frymën e fundit të kësaj dite
Para takimit me Zotin tim
Ta vdes shpirtin në adhurim...
Poezi Islame | Views: 603 | Added by: shpend-xhelili | Date: 21/08/2010 | Comments (0)

Urë mbi brigje të thepisun
Më ep siguri e qetësi
Të drejtën rrugë nuk ma humbet
Lehtë rrugëtoj , sa hijeshi...
Poezi Islame | Views: 626 | Added by: shpend-xhelili | Date: 21/08/2010 | Comments (0)

Ah gaz e shend shpirti më vdiq
Edhe sytë m'u verbuen
Nga rrezet e fundme të perëndimit
Që po m'vrasin me shpatn' e g'zimit...
Poezi Islame | Views: 627 | Added by: shpend-xhelili | Date: 21/08/2010 | Comments (0)

Më erdhi një zë e nuk e di se nga
Më solli mirësi e nuk e di se sa
Më dha një premtim që e prisja moti
Më premtoj një derë që qon për tek Zoti...
Poezi Islame | Views: 2314 | Added by: shpend-xhelili | Date: 16/08/2010 | Comments (6)

Ngjyrave pa hije ngjitem zvarrë
Për tek podiumi triumfues
Po lumenjtë ç'faj kan që vetëm poshtë rrjedhin
E të ngjiten s'munden shtegut të rrëpirë...
Poezi Islame | Views: 765 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2010 | Comments (0)

Dy fjalë t'i thonja unë desha
Pa shkas e arsye veq t'i thonja
Se në shpirtë po më varronin
Dhe ndërgjegjen ma rëndonin...
Poezi Islame | Views: 706 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2010 | Comments (0)

Si lule e bardhë që lulëzon
është jeta nën hijen e kësaj feje
E bukur nga do që e shikon
Në mundesh një të keqe gjeje...
Poezi Islame | Views: 588 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2010 | Comments (0)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023