E diel, 20/10/2019, 04:53
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i dhjetë -10-
Iftari 10
 
 

Ngjyrave pa hije ngjitem zvarrë

Për tek podiumi triumfues

Po lumenjtë ç'faj kan që vetëm poshtë rrjedhin

E të ngjiten s'munden shtegut të rrëpirë

Vetëm derdhin lotë mos ndihen më mirë

Lotët nuk jan qelës i kënaqësisë

Veqse armë e mirësisë

Që buron nga qiltërsië

Të sinqertët , ndjenjat e mia

E muzgu afrohet buzë brigjeve

Të heshtuna , të braktisuna nga q'do send

Kur nata ta përshkruej q'do vend

Shpërblimin e Zotit të gjithë presim

Sa gjallë jemi dhe kur vdesim...

Argjend Xhelili

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2010)
Klikime: 590 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019