E diel, 20/10/2019, 04:47
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i katërmbëdhjetë -14-
Iftari 14
 

Më fal o Zot në këtë natë

Nga netët e flajes që ke nda

Për ate që lutje din me ba

Me pendim në shpirtë sa ka

Kejt dunjan me pas për veti

S'kisha dit q'ashtë lumtunia

Veq iftarin na ke lanun

Për me u g'zue siq di fëmia

Nuk po muj me mend me marrë

Para teje kur do dalë

Bashkë me gjurmë të agjërimit

S'do t'ia dij fundin gëzimit

Pra o Zot një lutje kam

Më jep frymë sa të frymoj!

Edhe jetë sa të jetoj!

Këtë ramazan ta përfundoj....
 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (21/08/2010)
Klikime: 575 | Komentet: 1 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 Sara  
Mashallah po e bukur!!!

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019