E diel, 20/10/2019, 15:28
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 5
Vizitorë: 5
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Dy gëzime
Dy gëzime


Më erdhi një zë e nuk e di se nga
Më solli mirësi e nuk e di se sa
Më dha një premtim që e prisja moti
Më premtoj një derë që qon për tek Zoti
Me shum dashuri përditë i trokas
Në etje, në uri, s’dalem orë e ças
Dhe kur muzgu bie marr nga një gëzim
Po ai i vërteti është te Zoti im
Do ta kërkoj ende deri sa të vdesë
Jam përplotë mëkate edhe përplotë shpresë
S’do të lodhem fare, s’do më mbyllen sytë
Deri sa ta gjej, gëzimin e dytë.

Argjend Xhelili

 

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/08/2010)
Klikime: 1952 | Komentet: 6 | Ranguar: 5.0/6
Gjithsejt komente: 6
0 Spam
6 ferik koqinaj  
selom alekim sijeni ju pershendet feriki nga opoja e dragashit vazhdoni ashtu

0 Spam
5 muslimanja.  
Allahu te shperblefte me Xhennet...dhe ta frcofte dijen edhe me shume...Amin.!

0 Spam
4 citi  
Shum poezi e mir All-llahu te shperbleft

0 Spam
3 adiat  
All-llahu te shperbleft me XHEHNET.

0 Spam
1 Jeettë  
Allahu te shperbleft Argjend per poezit kaq t mira

0 Spam
2 Argjendi  
amin edhe juve ju shperblefte

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019