E diel, 20/10/2019, 14:57
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i gjashtëmbëdhjetë -16-
Iftari 16
 

Sa malet dashunia rritet në zemërën time

Sa deti i thellë thellohem në ujët e besimit

Qiellës drejtoj duart e Kabes fytyrën

Lutjen Zotit të natës , ditës dhe agimit

Zemrën dashunisë që të dashuroj

Syt u'a hapi dritës , dritën për me pa

Shpirtin Zotit ja fali dhe një mijë t'i kisha

I Zotit dhe vetëm i Zotit shehid do të isha...
 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (25/08/2010)
Klikime: 484 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019