E diel, 20/10/2019, 04:19
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i tetë -8-
Iftari 8
 

Si lule e bardhë që lulëzon

është jeta nën hijen e kësaj feje

E bukur nga do që e shikon

Në mundesh një të keqe gjeje

Po s'gjindet e keqja e zezë

Në rrugën që Zoti ka shtrue

Për besimtarët e mirë me kalue

Ngadalë e qetë pa u lëndue

Dhe sonte pranë sofrës mendoj

Për shtigjet e jetës së gjatë

Dy rrugë që po mbajnë inatë

Kush në te do kaloj

O vëlla që rrugën ke lëshue

Të drejtën , Zoti që e ka bekue

Kthehu sa mend ke në krye

Se kur s'ke s'mundesh me u kthye

Mbramjet për qdo ditë po kalojnë

Veq gjurmat e tyne po mbesin

U kujtofshin për të mirë

Të gjitha netët që po vdesin...

Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2010)
Klikime: 419 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019