E hënë, 24/06/2024, 17:28
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 2
Vizitorë: 2
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Artikuj në kategori: 94
Artikujt e shfaqur: 25-36
Faqet: «- 1 2 3 4 5 ... 7 8

Radhit sipas:: Data · Emri · Votat · Komentet · Shikimet
O musliman !
Kudo që je
Të jesh krenarë
Që ke k'të fe...
Poezi Islame | Views: 766 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2010 | Comments (0)

Mes fjalëve të vargëzume
Po mshefi kujtime shum
Me muej e vite i ruej
Mes fletëve të bardha ku shkruej...
Poezi Islame | Views: 1066 | Added by: shpend-xhelili | Date: 15/08/2010 | Comments (2)

O Zot më ep dritë
Syve të mshelun më ledhato
Me erën e akshamit që po vie
Erë misku , kënaqësie...
Poezi Islame | Views: 788 | Added by: shpend-xhelili | Date: 14/08/2010 | Comments (1)

Po zgjaten hijet , dielli po perëndon
Ora po ecën , qasti po afron
Për dit ma e bukur , mbramja plot gëzim
Na mbledh e tubon rreth sofrës bekuar...
Poezi Islame | Views: 792 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (2)

Ma ndrij fytyrën o diell që po perëndon
Ditën gjallë që mbajte vdiq me ty
Për të lindë natn' e gjatë me gëzime dy
Agjëruesit që i'a fali i Madhi Perëndi...
Poezi Islame | Views: 675 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (0)

Ma ndrij fytyrën o diell që po perëndon
Ditën gjallë që mbajte vdiq me ty
Për të lindë natn' e gjatë me gëzime dy
Agjëruesit që i'a fali i Madhi Perëndi...
Poezi Islame | Views: 600 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (0)

Në sofrën e mëshirës
Po ushqehen shpirtat e mirë
E Zotin me sexhde falenderojnë
Për ditën edhe natën që po e jetojnë
Poezi Islame | Views: 718 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (0)

Gëzonje këtë ditë , të bardhën me dritë
Ku zemërat gufojnë edhe lotojnë sytë
Shpirtat pasurohen me shum mirësi
Shkrihen gjith në paq' edhe lumturi...
Poezi Islame | Views: 837 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (0)

Han' e vjetër u plotësue
Kodra , brigje ka ndrique
Ka ndriqu dhe shpirtin tim
Në të bardhin , t'mirin agim...
Poezi Islame | Views: 808 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (0)

Ti flet me heshtje e me qetësi
Ti ndrinë me errësirë, me thjeshtësi
Më ushqen me etje dhe me uri
Më turpëron me nder e krenari...
Poezi Islame | Views: 1317 | Added by: shpend-xhelili | Date: 13/08/2010 | Comments (1)

Flladi shpirtin lehtas m'ledhaton
I dobët qëndroj para kënaqësisë
Tek e gëzuemja ditë zemra veq gufon
Është i kotë q'do varg i poezisë...
Poezi Islame | Views: 4234 | Added by: shpend-xhelili | Date: 12/08/2010 | Comments (5)

Të pres
Si ujin në shkretëtirën e thatë
Si fjalën në heshtjen që zgjatë
Si diellin në dimrin që ngrinë
Si melhemin në lëngimin e mjerë
Të pres ty, eja më përqafo! ...

Poezi Islame | Views: 1649 | Added by: shpend-xhelili | Date: 03/08/2010 | Comments (2)

Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2024