E diel, 20/10/2019, 14:31
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Ta kam hapur zemrën
Ta kam hapur zemrën

Të pres
Si ujin në shkretëtirën e thatë
Si fjalën në heshtjen që zgjatë
Si diellin në dimrin që ngrinë
Si melhemin në lëngimin e mjerë
Të pres ty, eja më përqafo!
Të dua
Si tokën që pash për herë të parë
Si shiun që më njomë flokun e tharë
Si erën që më sjell freski
Të pres, të dua sot ty
Ushqehem
Me urinë që më dhemb e se ndjej
Me etjen që e shuaj pa uj
Me kundërmimin që ja kalon parfumit
Me ezanin që thërret në shpëtim
Ushqehem nga ty me besim.

Argjend Xhelil
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (03/08/2010)
Klikime: 1239 | Komentet: 2 | Ranguar: 5.0/4
Gjithsejt komente: 2
0 Spam
2 yll halili  
olaaa
shumm shum e bukurrr

0 Spam
1 faton  
shum poezi e mrekullueshme
se paku te kemi edhe poezi islame

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019