E diel, 20/10/2019, 14:57
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i katërt -4-
Iftari i katërt
 

Po zgjaten hijet , dielli po perëndon

Ora po ecën , qasti po afron

Për dit ma e bukur , mbramja plot gëzim

Na mbledh e tubon rreth sofrës bekuar

Lum ne për k'te natë që na është ofruar

Lum ne për Të Madhin Zot që e besojmë

Dhe për jetn' e bukur që po e jetojmë

Dhe për frymn' e pastër që po e frymojmë

Edhe mend që kemi , Zotin falenderojmë...

 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (13/08/2010)
Klikime: 584 | Komentet: 2 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 2
0 Spam
2 Albert  
Selam alejkym
Ju uroj muajin e shenjt Ramazanin
Dhe ju them qe ramazani te ju kaloj sa me leht

0 Spam
1 eli  
e bukur

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019