E diel, 20/10/2019, 03:54
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

E bardha ditë
E bardha ditë

Gëzonje këtë ditë , të bardhën me dritë

Ku zemërat gufojnë edhe lotojnë sytë

Shpirtat pasurohen me shum mirësi

Shkrihen gjith në paq' edhe lumturi

Njerëz gjith 5'jeni , sa keni e s'keni

Ngrihuni , zgjohuni e në xhami gjith eni

Të përkulemi e përulemi para Perëndisë

Zotit Një të vetëm të gjith njerëzisë

Në këtë ditë të madhe gëzimin e ndani

Edhe bukn' e gojës vetëm mos e hani

Ndani gjithë të mirat që u'a dha Zoti

Aq sa gjallë të jeni dhe sa të jetë moti

Aq sa frymë të merrni dhe me sy të shihni

Njiheni njëni tjëtrin edhe vetin njihni

Doni që t'u donë e mos u urreni

Se gjith' qka punoni tek Zoti e gjeni...
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (13/08/2010)
Klikime: 576 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019