E diel, 20/10/2019, 05:08
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Fitër bajrami
Fitër bajrami
 

Flladi shpirtin lehtas m'ledhaton

I dobët qëndroj para kënaqësisë

Tek e gëzuemja ditë zemra veq gufon

Është i kotë q'do varg i poezisë

Ramazani shkoi pa u përshëndetun


Bajrami të gëzuar të gjithëve na ka gjetun

Ardht' i bardhë si drita sytë që t'i verbon

Jetën tonë të zymt' me dritë flakëron

Rroftë sa mot të ketë mbi dhenat dunjas

Ardht' në t'mir të t'pasunit edhe fukaras

Me g'zim edhe dritë përherë u kujtoftë

I miri bajram , Zoti e bekoftë...
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (12/08/2010)
Klikime: 3921 | Komentet: 5 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 5
0 Spam
5 antigona ibrahimi  
hg pak se shum te bukura me te vertet dhe une e adhuroj zotin me shume se gjithqka tjeter

0 Spam
4 antigona ibrahimi  
shum poezi te bukura por une deshiroj diqka me te bukur

0 Spam
3 Kadir  
si freskia e detit ju ardht lumturia si pellumb i bardh ju ardht Dashuria gjdo ender e juaj u beft realitet 
Urime bajrami sot e 100 vjet ngaPaka

0 Spam
2 avdyl  
une a ekam ni vlla edhe une me gjith shpirt e du allahun

0 Spam
1 neale  
e ed u shum alllahun sepse ai me kariuar

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019