E diel, 20/10/2019, 03:55
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i gjashtë -6-
Iftari 6
 

Mes fjalëve të vargëzume

Po mshefi kujtime shum

Me muej e vite i ruej

Mes fletëve të bardha ku shkruej

Shum ditë edhe netë më kujtohen

Që lindën e shkuen pa i vrejtun

Sa hapa sytë edhe mshela

Ikën shpejt si anije me vela

E të bardhat ditë nuk po ndalen

Po lindin , jetojnë edhe vdesën

Veq Zotit Madh i kam dhan besën

Fjalëve të Tija veq peçe t'u them

Sa të rroj në daça i lumtur të jem

Të falem Zot që rroj dhe sot

Do agjëroj në paça mot

Në paça frymë sa me jetue

Dhe një iftar du me gëzue...
 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2010)
Klikime: 763 | Komentet: 2 | Ranguar: 3.0/2
Gjithsejt komente: 2
0 Spam
2 Argjendi  
iftari ka dallim sepse iftarin e percakton perendimi i diellit, e perendimi i diellit ne asnje vend nuk eshte i njejt, sa per takwim te suedis moter ne nuk kemi, kerko nga radio pendimi ngase ata e kan selin atje ndoshta te ndihmojn, Allahu te shperbleft

0 Spam
1 leta  
iftari ne suedi pse po ka dallim me kosov e ora e koha e njejt osht...kthemani pergjigjen edhe ni vakti te ksaj kohe me ma dergu ne emal flm

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019