E diel, 20/10/2019, 03:55
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Mikut më të dashur

Mikut më të dashur

Ti flet me heshtje e me qetësi
Ti ndrinë me errësirë, me thjeshtësi
Më ushqen me etje dhe me uri
Më turpëron me nder e krenari
Në ty edhe dielli sjell freski
Në ty edhe era sjell ngrohtësi
Në ty edhe loti sjell gëzim
Në ty edhe humbja është ngadhnjim
Sa herë që zgjohem, sa herë që fle
Sa herë të thërras ti me vrap vje
Sa herë që flasim ti më nderon
Unë thjeshtë të dua, dhe ti më don
Edhe me lodhje më jep fuqi
Edhe më frikë më jep trimëri
Edhe me ndarje më jep dashuri
Je miku im si asnjeri

Argjend Xhelili

 

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (13/08/2010)
Klikime: 968 | Komentet: 1 | Ranguar: 5.0/3
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 astrit sejdiu  
shum e mir !!!

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019