E diel, 20/10/2019, 05:01
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i parë -1-
Iftari i parë
 
 
Në sofrën e mëshirës

Po ushqehen shpirtat e mirë

E të Zotin me sexhde falenderojnë

Për ditën edhe natën që po e jetojnë

Për mbramjen e mirë që po vie

Me gëzim mbi kulmet e kësaj shtëpie

Një hurmë të ambël po shijoj

Edhe ujët e pastër ja shoqëroj

Petku ju zbukurue gëzimit

Si vello e mëndafshtë e urimit

Pse ndalove ezan i akshamit

Zemërës të rrahurat që ja shqetëson

Thirrjes tande me ngut i përgjigjet

Pas iftarit të begatë në sofrën tonë...
 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (13/08/2010)
Klikime: 537 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019