E diel, 20/10/2019, 05:15
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i shtatë -7-
Iftari 7
 

O musliman !

Kudo që je

Të jesh krenarë

Që ke k'të fe

Se I Madhi Zot

E ka bekue

Për jetë e mot

Kur muzgu bie

Dhe koha vie

Pran sofrës shko

Edhe fillo

Me emër të Zotit

Këtë ditë të sotit

Q'e ke durue

Dhe e ke prue

Në këtë iftarë

Dhe pa zararë

Me ngranë fillon

Dhe e mbaron

Me një dua

Me shum sevda

Të Madhit Zot

Për jetë e motë

Për bukë e ujë

Dhe vllaun tand

Në dhe të hujë

O Zot i Madh

Na mëshiro

Sa gjallë të jemi

Ti na ndrito...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (15/08/2010)
Klikime: 525 | Ranguar: 5.0/2
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019