E diel, 20/10/2019, 04:26
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i shtatëmbëdhjetë -17-
Iftari 17
 
 

O ju që Zotit frikën shum i keni

Të lumtur e hidhëruar mes vete kur jeni

Në varfëni të lodhët me durim qëndroni

Porse të buzëqeshur shpirtin e dorëzoni

S'ka ma g'zim se në at ditë

Kur fytyra shkëlqen dritë

Zemëra e gjorë veq gjëmon

At gëzim nuk e duron

Pra muzgu kur të bie duert ju i ngrini

Drejt qiellit tek Zotit në dua siq dini

Siq dini e doni , zemëra si ju thotë

Se lutja nuk kthehet prapa në këtë botë

O Zot na shpëto nga veset e këqija

Shpirtat gjallë na mbajë , t'mos na i vdes uria

Edhe sytë e hapun , t'mos na i mbyll terri

Na afro nga parasja , na mbajë larg nga ferri...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (25/08/2010)
Klikime: 505 | Komentet: 1 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 1
0 Spam
1 rijad  
o ju besimtar besoni ne zot se zoti eshte 1 aiiii esht ma i madhi prej nesh apo prej dikujt tjetr be so besooo ne zot

Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019