E premte, 18/10/2019, 05:06
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i tetëmbëdhjetë -18-
Iftari 18
 
 

Edhe sa kohë oj nëna ime?

Më zgjon nga kllapit e kësaj bote

Edhe sa netë e sa agime?

Më ushqen dorë e jote

Edhe sa fjalë zemrën ma rrisin?

Fjalë të buta e të sinqerta

Edhe sa herë nuk do i ndëgjoj

Derisa vetin ta sundoj?

Edhe sa lotë oj nënë e mjera?

Do derdhësh për mua pa pushim

Edhe sa dimëra , edhe sa vera?

Kujdesesh për mua e shpirtin tim

Edhe sa netë pranë sofre më je?

Me bukë e dashuni më ushqen pa nda

Dej sa gjallë të jesh edhe frymë sa ke

Do jetosh për mua në këtë dunja...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (25/08/2010)
Klikime: 517 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019