E mërkurë, 03/06/2020, 17:20
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Begatitë e qiellës
Begatitë e qiellës
 
 
Qiella , yjet shum fjalë thonë
Po ta dije o njeri
Do t'i doje si të donë
Gjith ç'ka ka në këtë gjithësi
Edhe diellin që rrezon
Na ndrinë porsi nana me ngrohtësi
Do ta doje si të don
Po ta dije o njeri
Edhe hanën nëpër natë
Që valëvitet kah agimi
Edhe vdes për të dëshmuar
Natën natë si gjumin zgjimi
Edhe retë që e mbanë shiun
Do ti doje po ta dije
Edhe jugun e veriun
Thellë në zemër do ti mbije
Po ta dije se çfarë thonë
Nëpër qiell do fluturoje
Do ti doje si të donë
Dhe Zotin do falënderoje...

 
Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/06/2010)
Klikime: 311 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020