E diel, 20/10/2019, 04:20
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Muret e liga
Muret e liga
 
[stone_wall.jpg]
 
Më ndiqni nga pas t'ju tregoj fshehtësitë!
Do rrënoj para vetes muret që na ndanë
Se na plakën fare, na shtuan mërzitë
Më ndiqni nga pas tu tregoj ku janë!

Më epni dhe krih, me forcë të godas
Ti shpërbëj të ligat që na vranë me vite
Ç'mu shterrua zëri e smund të bërtas
Ta flak mirë errësirën nga dritë e kësaj dite

Le të shndrisë dielli mbi gjoksat krenarë!
E rrezet e tij shtatë herë të përthyhen!
Gjithëherë u gëzofshim, na shkoftë jeta mbarë!
Të zgjohen të drejtët edhe lart të ngrihen!

Argjend XHELILI, 26.06.2009

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 382 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019