E diel, 20/10/2019, 05:19
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Krenaria jote!
 
Krenaria jote!
 
[2.jpg]
 
Në çastin që s'ecën toka u ngjyros
Frika e një populli u vra , u varros
Mbi varrin e saj një lule lulëzoi
Zëri i qëndresës lirë nga do jehoi
Sot ai zë dëgjohet nëpër botë ngado
Në zemër e prek ç'do kend që e do
Lirinë e drejtësinë me qenjen e tij
Le ta përqafoj me gjak për liri
Vëllezër të gjithë edhe rob të Zotit
Bashkohuni , forcohuni edhe prini motit
Uleni të keqen edhe thell varroseni
Fjalën e dëshmisë lart mbi qiell vendoseni
Qiellit të Palestinës t'ia kthejmë atë nderë
Që dikur e pati ta ketë kurdoherë...

Argjend Xhelili , Bujanoc 11 janar 2009
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 323 | Ranguar: 4.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019