E diel, 20/10/2019, 15:01
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Ngjeshja zemrës
 
Ngjeshja zemrës
 
 
Ngjeshja zemrës mirësinë
Përmbi ballë le të shkëlqejë
Nëpër botë shpure mërinë
Të mos dij si të të gjejë
Fjalëmirë më ç'do njeri
Që hasë kudo në botë
Le të jetë fillim i ri
Nga e para fillo sot
Ngjeshja zemrës amanetet
Që na dërgoi Perëndia
E si morën malet , detet
Pra ti marrim fjalët e Tij.


 


 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (12/02/2010)
Klikime: 429 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019