E premte, 18/10/2019, 04:29
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Dëshmitë tua
Dëshmitë tua
 
 
Hapi sytë se po lind dielli
Vetullave epua krenarinë përherë
Le të ta ket zili dhe qielli
Ty dhe zemërës shum të vlerë
Buzëqeshju dhe ujqërve të uritur
Prejua s'mirën me nja këtë shpatë
Që pret po plagët veq shëron
Pa derdh gjak e pa inat
E kur të sulen si egërsira
Në emër të Zotit mos harro !
Sulu e mbrohu he të priftë e mira !
Kujtoje Zotin edhe qëndro !
Dhe në të prefshin e t'bëfshin grimë
Qëndro he burrë, qëndro he trim !
Se këto dhimbje të kësaj bote
Lehtë i duron trimëria jote
Freski e varrit plagët shëron
Dëshmitë e gjalla te Zoti jonë
Që të lirojnë nga llogaria
Edhe të vdes përjetë mërzia
Kujtoje ditën që t'u premtua
Atë Madhëri që mirë e njeh
Me gjith të mirat e begatitë
Në atë ditë , me sy e sheh ...Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 337 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019