E diel, 20/10/2019, 04:43
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 6
Vizitorë: 6
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Më thirri vala
Më thirri vala
 
[1.jpg]
 
Më thirri një valë me zë të lartë
Dhe u zhyt , u humb në det
Herë e pashë si fjalë artë
Herë si lypës , herë si mbret
Si su shfaqka veq një qast
Ta godasë me tërë furinë
Ta shpërbëj e ta humbas
E ta tres në të ndjesinë
Pse s'më flet mirë e ngadalë
Të dëgjoj urtësitë
Ta rrethoj epshin si mal
Të mos humbem në kotësitë
Po ti je veq shushuritje
Që po vdes e po harrohesh
Mu qas sysh pra në venitje
Të të humb , të mos më kujtohesh!Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (16/04/2010)
Klikime: 424 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019