E shtunë, 30/09/2023, 10:38
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Iftari i njëzetegjashtë -26-
Iftari 26
 

 

Të shtrira e ngrira fytyrat e d'lira

Në netët e mira kuptojnë q'është mëshira

Në netët e fundme të të madhit muej

Të afërm jan vëllezërit e nuk jan të huej

 

Xhamitë ngjallërohen plot me besimtarë

Që shkojnë e shërojn zemërën e vrarë

Zemërën e vdekur ngjallin me dua

Në safat e gjatë nuk ka ma sevda...

 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (01/09/2010)
Klikime: 631 | Ranguar: 1.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2023