E diel, 20/10/2019, 04:28
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Sytë e mi
Sytë e miSfondeve t'shfrenuem do zana ndigjoj
Që po m'lan t'kureshtun , e nuk i kuptoj
Që po m'lan të zgjuem , tan natën pa gjum
Sa herë i ndigjoj , i dua më shum
I dua më shum , sa herë i ndigjoj
E qajë edhe qirrem për jetën që m'shkoi
Si zani i paqartë në sfondin zi
Unë e shkova jetën gjithëherë në vetmi
O sytë e mi,sa jeni më thoni!
Sa vetin ju dua , ju s'di sa më doni
Ju s'di sa më doni e sa më urreni
O sytë e mi,më thoni sa jeni!
Më thoni sa jeni se nuk po ju shoh
Se me ju ju shoh e me ju ju njoh
Se me ju unë qaj për jetën e shkume
E në fund ju lë pamjen e trishtume
Ah , ditn'ë e bardhë edhe unë ta m'rrija
Dhe jetën e lumtun me k'ta sy ta shihja
Dhe jetën e lumtun një qast ta jetoja
K'të , asgjë më shum në jetë nuk do doja...


Argjend Xhelili

Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 325 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019