E diel, 20/10/2019, 03:54
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Hymni i Shpirtit
Hymni i Shpirtit
 
 
Himni im
Mas hijeve të shtrembëta
Po mshefi zemërën e shqetësume
Që frikën i ka dritës
Dritës së bardhë , pa fund , pa skaj
ç'ma ndriu zemërën plot me faj
Mas pektut t'krenarisë
Po mshefi pëlqimin e bukunisë
Që si dritë po më kaplon
Ato rrobe po mi grisë
Me sëpatën e dashunisë
Mas mjeteve qëllimet po mshefi
Ma të nalta se hija në perëndim
Ma të mira se dielli në agim
Ma të shtrenjta se dashunia
Po mshefi idealet e mia
Që sa vijnë e më forcohen
Si ushtarë në armat shtohen
Zgjidhen ushtarët e lirisë
Nga prangat e robërisë...

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 294 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019