E diel, 20/10/2019, 04:47
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Vetmia
Vetmia
 
 
Disa fjalë nga zemëra sot po nxjerr
Se më plasi e shkreta veq gjëmon
Po nxjerr fjalët zemërën që lirojnë
Zgjidhin shpirtin nga prangat që varrojnë

Po nxjerr fjalët ma të mira se ullini
Fjalë të buta , të drejta si qirini
Fjalë që fytyrat z'bukunojnë
Plot më dritë e të qeshura hijeshojnë

Shokët e mi , fjalën teme ju ndigjone
Se nga ju ajo asht mshefun në errësinë
Dej sa drita ate mrrini pak me zgjue
Mi dhanë jetën fjalëve të mira me jetue

Nuk kam frikë nga mjerimi as varfënia
As nga vdekja qi shkaktohet nga uria
Frikë e vetme shpirtin tem q'e ka frikue
Asht nga jeta pa askend , nga vetmia

 
 
Argjend Xhelili
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 1052 | Ranguar: 0.0/0
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019