E diel, 20/10/2019, 03:55
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Pres të vdes
Pres të vdes
 
 
Të vdes pres e jo të mbes
T'i harroj të ligat që mu ban ves
T'i harroj si harrohen dej sa s'më kujtohen
Në varrin e lumnuem ku tretem, thërmohem
Të më qani s'ju dua ju që nuk më doni
Ju që më urreni s'dua t'më vajtoni
Përmbi varr në ardhshit të heshtur të jeni
Se mallkimin tim mbi vete do keni
Të vdes pres dhe veq një dro unë kam
Me punët e bardha shum i vorfën jam
Me punët e mira që varrin ma ndrijnë
Nuk kam shum t'u jap engjujve që më vijnë...

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 612 | Ranguar: 4.0/4
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019