E diel, 20/10/2019, 03:56
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Lutja e shpreses
Lutja e shpreses
 
 
O Zot
Më zgjidh nga prangat e krenarisë
E nga syzet e verbërisë
Dritën Tande ta jetoj
Edhe Ty të falenderoj
O Zot
Më liro nga tundimi
Që më shpiu te zhgënjimi
Që më humbi si mos t'isha
E më morri gjithë qka kisha
O Zot
Më jep mend sa të mendoj
Edhe frym sa të frymoj
Më jep dije sa të di
Se veq ti je Perëndi...


 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 744 | Ranguar: 4.8/4
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2019