E martë, 29/09/2020, 22:46
Eselamu alejkum Guest | RSS
Menya
Kategoritë
Kuran [24]
Sunnet [35]
Akide [48]
Fikh [46]
Tefsirë [48]
Sira [15]
Dave [9]
Tregime [99]
Urtësi [31]
Mesazhe Islame [105]
Artikuj [392]
Hutbe [91]
Arti Islame [18]
Pyetje & Përgjigje [520]
Poezi Islame [11]
Emra musliman [5]
Poezi Islame [94]
Kurani dhe shkenca [147]
Histori [26]
Familja Islame [106]
Shtyllat e Fesë [193]
Mësime ditore [43]
Ligjërata nga hoxha i nderuar Ulvi Fejzullahu
Video [44]
Komentet
500
Na gjeni n'Youtube

Statistikat

Gjithsejt online: 1
Vizitorë: 1
Anëtarë: 0
Hyrja » Artikuj » Poezi Islame

Zemërat boshe
Zemërat boshe
 
 
Shfaqeni o ju njerëz ate ç'e ruanit
Në zemërat tueja me plot fanati
Shfaqeni dashunin ndaj simboleve te vdekuna
Shfaqeni si shfaqet në paqi njerëzi
Nxirreni nga mendja ate ç'e mbronit!
Me plot bindje e kokëfortësi
Nxirreni o të menqurit e të menqurve
Nxirreni si nxirret në paqi njerëzi
Pranojeni të vërtëten që pret në dy anë
Si shpatë mirë e mprehur që nuk njeh njeri
Pranojeni se fundi erdhi edhe ju mbaruet
Pranojeni si pranohet në paqi njerëzi...


 

Argjend XHELILI
Kategori: Poezi Islame | Shtuar nga: shpend-xhelili (23/07/2010)
Klikime: 392 | Ranguar: 5.0/1
Gjithsejt komente: 0
Only registered users can add comments.
[ Regjistrohu | Hyr ]
Kërko
Sinqeriteti n' FB
Radio Pendimi

Njëshmëria
Lidhje Islame
Miqtë e Allahut

Copyright © Sinqeriteti.com 2020